Extentrac İle Ameliyatsız Tedavi - Medical Park Fizik Tedavi Kliniği

Extentrac İle Ameliyatsız Tedavi

Extentrac Elite, çok yönlü disk dekompresyonu uygulayan bir cihaz sistemidir. Bu yöntem, ABD, Avrupa ve dünya ülkelerinde yaklaşık 30 yıldır kullanılmaktadır. Yurt dışında kayroprakt ya da şiroprakt denilen manuel terapi uzmanları tarafından yaygın olarak kullanılmakta olup tedavi sonuçları %90-95 oranında başarı göstermektedir.

extentrac

Bu yöntemle bel ve boyun fıtıklarında ameliyatsız tedavi sağlanabilir. Bu sayede bireyin işten kalma süresi ve tedavi maliyetlerinde ciddi azalma sağlanır. Böylece, ameliyat sonrası oluşabilecek risklerden ve ve buna bağlı ortaya çıkan maliyetlerden, yaşam kalitesindeki bozulmadan kaçınma imkanı doğar. Ayrıca, hasta herhangi bir ameliyat geçirmediğinden fıtık tekrarladığında da tedavi yüzdesi çok daha yüksek olur. Makine, sadece bel ve boyun fıtığında değil, aynı zamanda bel ve boyun kayması, kireçlenme, yumuşak doku romatizması, masa başında ya da ayakta çalışmaya bağlı kas gerginliklerinin- boyun, sırt ve bel ağrılarının tedavisinde de büyük bir başarıyla kullanılmaktadır. Böylece, hastanın hızla tedavi olarak işe geri dönmesi sağlanır.

Extentrac cihazının en büyük özelliği uygulama esnasında terapistin hastanın tedavisine birebir katılmasına ve ek uygulamalar yapmasına imkan vermesidir. Bu yöntemle omurga ve diskler üzerine binen basınç azaltılır, sinir sıkışması ve kas spazmı ortadan kaldırılır. Böylece deforme olan disk yeniden anatomik yapısına geri dönme şansı bulur. Aynı zamanda tedavi sırasında oluşan basınç etkisi diskin beslenmesine de olanak tanır ve taşan disk ve sıkışan sinirin kendini tamir etmesine yardımcı olur.

Extentrac Elite cihazı 3 boyutlu tedavi sağladığından her hasta için kişiye özel tedavi programı çizilir. Fıtığın yerleşimi, hastada ortaya çıkan klinik tablo, ağrının kola ya da bacağa yayılmasına göre tedavide farklı yöntemler uygulanabilir. Bu da tedaviden sağlanan fayda oranını yükseltir. Cihazın en büyük özelliklerinden biri de ağrı nedeni ile yatamayan, düz duramayan hastalarda dahi uygun pozisyonlama sağlayarak tedavi uygulanmasını sağlamasıdır.

ExtenTrac© Elite, dünyada da tıp alanında hastanelere ve dünya çapındaki önemli omurga kliniklerine hızla entegre olmaktadır. Bu yöntemle, bel ve boyun fıtığı, skolyoz adı verilen omurga eğriliğinin tedavisi etkin bir şekilde yapılabilmektedir. Cihaz, klasik tedavi metodlarıyla manuel tıp yöntemlerinin tek bir aygıtla yapılmasına imkan vermektedir.

Bu tedavi yöntemiyle;

- Kaymış ya da şişmiş disklerin yerine oturması sağlanır
- Omurga üzerindeki baskı ve sıkışma etkisi azaltılır
- Kaymış ve hasarlı disklerin iyileşmesini teşvik eder
- Kas spazmını azaltır
- Diskin beslenmesini arttırır, iyileşmeyi hızlandırır

Bu teknoloji, 3 boyutlu tedavi sağlar ayrıca tam bilgisayarlı otomatik ya da elle tedavi seçenekleri sunar.